Vycházka pro veřejnost FESTIVAL PTACTVA BYLA opět první říjnový víkend. Na BLATENSKU to bylo v neděli 7.10.2018 se srazem v CHOBOTĚ u Blatné (u rybníka Labuť)Děkujeme za hojnou účast všem 52 účastníkům (31 adultů a 21 pull), kteří mohli zahlédnout celkem 47 ptačích druhů (z toho 11 druhů během kroužkování). Celkový seznam druhů najdete na "Přehled pozorovaných druhů: Festival ptactva Blatensko říjen 2018", kde jsou i fotografie některých druhů.


Vycházka „Festival ptactva 2018“ proběhla jako již tradičně i na Blatensku. Pro zájemce ji uspořádali ornitologové (členové České společnosti ornitologické a její jihočeské pobočky Jihočeského ornitologického klubu) ze ZO ČSOP Blatná - kontaktní osobou Petr Pavlík. Ukázky kroužkování (v rámci výzkumu ptačích populací) zajistili kroužkovatelé Petr a Martina Loudovi.
Akce pro veřejnost se konala v neděli 7. 10. 2018 a sraz byl v 9:00 v obci Chobot u Blatné u hřiště ( GPS 49°27'42.201"N, 13°56'9.330"E ).
Vycházka povede podél rybníka Labuť (největšího na Blatensku) směrem ke Střížovicím. Proběhla i ukázka kroužkování (v rámci dlouhodobého výzkumu ptačích populací na Blatensku). Rybník byl již z části upuštěný před výlovem a očekávali jsme mimo jiné tyto druhy: volavky popelavé i bílé, kormorány, racky, několik druhů bahňáků, různé kachny, orly mořské a mnoho dalších druhů. Dalekohledy a obuv odolávající mírnému vlhku byly doporučeny, k dispozici byly i velké stativové dalekohledy a mnoho informačních materiálů o ptácích a jejich ochraně. Kdo se mailem předem nahlásil a přijel do Chobota (nebo dle dohody na hráz do Myštic) do 7:30, mohl se zúčastnit i začátku kroužkovací akce. Kontakt na organizátory: csopblatna(zavináč)seznam.cz Informace i z minulých ročníků jsou i na webu www.csop.cz/blatna V celé republice je hlavním organizátorem vycházek „Festival ptactva“ Česká společnost ornitologické (jejich přehled najdete na www.birdlife.cz ). Vycházky pořádané v České republice budou opět součástí celoevropské akce Eurobirdwatch zaměřené na ptačí migraci a šíření povědomí o stěhovavých ptácích, která letos slaví již 25. výročí!


Vycházku „Festival ptactva“ s pozorováním ptáků a ukázkami kroužkování tradičně na Blatensku pořádají členové ČSO (Jihočeského ornitologického klubu České společnosti ornitologické) ve spolupráci se ZO ČSOP Blatná. Hlavním organizátorem Festivalu ptactva je ČSO (Česká společnost ornitologická).

Kontakt na organizátory: csopblatna@seznam.cz. Další informace o Festivalu ptactva najdete i na Internetu www.cso.cz, kde jsou i další informace o ptácích a jejich ochraně.

 
Děkujeme ÚVR ČSOP za poskytnutí prostoru pro tuto prezentaci.

Český svaz ochránců přírody
ZO ČSOP Blatná 20/04

Můžete nám napsat na