vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Ochrana druhů:
Národní síť záchranných stanic

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo

Zvířata přijatá v Praze v roce 2009

Sýkora koňadra (Parus major) zz-prijmy-sykorkauhel-mini.jpg

29.12.2009 (Praha - Kyje) - Sýkorka, která zalétla do pražského bytu, byla původně z nevědomosti chovaná doma. Po několika dnech však začala strádat. Nálezkyně nás proto kontaktovala a předala nám tohoto pěvce do péče. Bohužel byla natolik vysílená, že po několika hodinách uhynula. Z důvodu jejího vzácného zbarvení byla umístěna v Národním muzeu v Praze.

Netopýr rezavý (Nyctalus noctula) zz-prijmy-netopyrrezruzyne-mini.jpg

28.12.2009 (Praha - Ruzyně) - Tento netopýr byl nalezen v pokročilém stádiu dehydratace a vysílení. Převezli jsme ho proto k nám a poté předali do péče netopýrářům ze sdružení Nyctalus, kteří mu poskytnou nejlepší možnou péči.

Kachna divoká (Anas platyrhynchos) zz-prijmy-kachnazobak-mini.jpg

22.12.2009 (Dřevčice) - Kačer nalezený v Dřevčicích, se s největší pravděpodobností stal obětí nedovoleného odchytu a chovu v zajetí. Měl zastřižené křídlo tak, aby nemohl odlétnou a možná příčinou chovu  ve špatných podmínkách si poranil zobák. Odvezli jsme ho do záchranné stanice v Kladně, kde zůstane jako trvale handicapovaný jedinec, na místním rybníčku.  

Srnec obecný (Capreolus capreolus) zz-prijmy-srnec-Dubec-mini.jpg

17.12.2009 (Praha - Dubeč) - Sražená srna byla nalezená v příkopu u cesty. Hlasitě pískala a nebyla schopná postavit se na nohy. Měla mnohočetné zlomeniny a z konečníku jí tekla krev. Srna neměla bohužel šanci na přežití.

Srnec obecný (Capreolus capreolus) zz-prijmy-srnecModrany-mini.jpg

15.12.2009 (Praha - Modřany) - Na srnku nás upozornili nálezci ve večerních hodinách s tím, že leží a není schopna pohybu. Po našem příjezdu srnka vstala a s vypětím všech sil se snažila z místa utéct. Byla však natolik vysílená, že se jí podařilo dostat jen do několik metrů vzdáleného potoka. Z potoka jsme ji vytáhli, zafixovali a odvezli do záchranné stanice v Pátku u Poděbrad. Bohužel se u srnky potvrdila otrava řepkou olejkou, která se jí stala osudnou. Rána se i přes veškerou snahu o záchranu nedožila.

Netopýr parkový (Pipistrellus nathusii) zz-prijmy-netopyr3-mini.jpg

15.12.2009 (Praha - Vinohrady) - Tohoto netopýra našli jeho nálezci zavěšeného pod schody u vstupu do sklepení.  Zimu by tam však s největší pravděpodobností ve zdraví nepřečkal. Proto jsme netopýra přijali a dali do péče odborníků z Nyctalu. Zimu stráví v záchranné stanici v Kladně. Zimní nálezy netopýra parkového jsou v Praze velmi vzácné.

Netopýr pestrý (Vespertilio murinus) zz-prijmy-netopyrpestrykrc-mini.jpg

15.12.2009 (Praha - Krč) - Netopýra objevili zachránci v posteli za polštářem. Poté na neobvyklý nález upozornili netopýráře ze spolupracujícího sdružení Nyctalus. Netopýra si vzali do péče a v současné době je v záchranné stanici v Kladně, kde přečká zimu. 

Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) zz-prijmy-racekchechtavy-mini.jpg

9.12.2009 (Praha - Michle) - Tento racek byl nalezen mezi paneláky s vykloubeným křídlem, které táhl za sebou. Byl velmi vyčerpaný a evidentně trpěl. Rackovi jsme poskytli první pomoc a poté putoval do záchranné stanice v Pátku u Poděbrad. Zde mu bude poskytnuta ta nejlepší péče a následně se rozhodne o jeho dalším osudu.

Králíček obecný (Regulus regulus) zz-prijmy-kralicekobecnymodrany-mini.jpg

1.12.2009 (Praha - Modřany) - Králíček nalezený poblíž benzinové pumpy, byl vyčerpaný a apatický. Umístili jsme ho tedy do tepla. Po chvíli začal být aktivnější a přijímal vodu i krmení. Přibližně po dvou hodinách již aktivní králíček dával najevo, že je připraven pro návrat do volné přírody. Odnesli jsme ho tedy k blízkému smrku, na který si vyskákal a usídlil se vysoko ve větvích.

Holub domácí (Columba livia f. domestica) zz-prijmy-holubdomaciHolesovice-mini.jpg

30.11.2009 (Praha - Holešovice) - Holuba s vytrhaným ocasním peřím a pochroumaným křídlem, jsme převezli do záchranné stanice v Jinonicích. Zde mu bude věnovaná dostatečná péče a poté se rozhodne o jeho dalším osudu.

Netopýr rezavý (Nyctalus noctula) zz-prijmy-netopyrrez-mini.jpg

23.11.2009 (Praha - Vysočany) - Tento netopýr, který byl původně přijat záchrannou stanicí v Jinonicích, trpěl zlomeninou zápěstí a velkým otokem. Odvezli jsme ho proto na veterinární kliniku Panda, kde mu křídlo ošetřili. V současné době je v péči odborníků na netopýry z ČSOP Nyctalus. 

Káně lesní (Buteo buteo) zz-prijmy-kanelesni-mini.jpg

23.11.2009 (Praha - Nusle) - Tento pták byl zachráněn jen díky obětavosti jeho nálezce. Ten jej totiž objevil v rybníce poblíž Stochovic u Prahy. Když viděl bezradné káně, vrhl se do ryblíku a vytáhl jej. Poté jej dovezl do Prahy, kde si vyhledal naše telefonní číslo a zavolal nám. Káně, které bylo neschopné letu díky popálenému křídlu od elektrického vedení, jsme odvezli do záchranné stanice v Pátku u Poděbrad, kde se rozhodne o jeho dalším osudu.

Holub domácí (Columba livia f. domestica)

20.11.2009 (Praha - Podolí) - Na železničním mostě u pražské Výtoně visel holub, který měl omotaný rybářský vlasec na konci křídla. Na místo jsme dorazili krátce před příjezdem Městské policie, které případ také někdo ohlásil. Ve spolupráci s nimi jsme se pokusili holuba vytáhnout nahoru na most, ale vlasec nevydržel a holub spadl do vody. Strážníci proto zavolali kolegy, kteří připluli na motorovém člunu a ptáka vytáhli. Holuba jsme poté odvezli do záchranné stanice v Jinocicích, kde zůstane, dokud nebude schopen návratu zpět do volné přírody. zz-prijmy-holubvyton-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton2-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton3-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton4-mini.jpgzz-prijmy-holubvyton5-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton6-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton7-mini.jpg zz-prijmy-holubvyton8-mini.jpg

Králíček ohnivý (Regulus ignicapillus) zz-prijmy-kralicekohnivy-mini.jpg

12.11.2009 (Praha - Smíchov) - Králíček ohnivý, kterého nám jeho nálezkyně přivezla, byl velmi vysílený a pravděpodobně i otřesený z nárazu do nějaké skleněné výplně. Králíček byl celou dobu velmi apatický a ačkoli ze začátku přijímal vodu, po několika hodinách uhynul.

Havran polní (Corvus frugilegus) zz-prijmy-havran-mini.jpg

10.11.2009 (Praha - Ďáblice) - Havran s poraněným křídlem byl nalezen vedle domova důchodců v Ďáblicích. Měl otevřenou tržnou ránu, a vykloubené křídlo. Havrana jsme vzali do záchranné stanice v Jinonicích, kde se rozhodne o jeho dalším osudu.

Holub domácí (Columba livia f. domestica) zz-prijmy-holub5-mini.jpg

9.11.2009 (Praha - Vinohrady) - Tento holub seděl apaticky na betonovém plácku ve vnitrobloku. Jeho nálezci se obávali, zda není nijak zraněný či nemocný. Holuba jsme tedy odvezli do záchranné stanice pro handicapované živočichy v Jinonicích, kde setrvá do doby, kdy bude opět schopný života ve volné přírodě.

Kachna divoká (Anas platyrhynchos)

5.11.2009 (Praha - Motol) - Této kachně uvízl na zobáku plastový kroužek z PET láhve. Její nálezci ji několik dní potkávali na přehradě rybníka. Vždy separovanou od ostatních kachen. S prosbou o pomoc se tak obrátili na nás. Na poprvé jsme však handicapovanou kachnu nemohli najít. Seděla maskovaná na hrázi a objevila se až když se vyplašila a vletěla na rybník. Vzhledem k tomu, že byla schopná letu, bylo by i pomocí lodě téměř nemožné jí na vodě odchytit. Rozhodli jsme se proto, že bude lepší přijít druhý den brzy ráno, a zastihnout jí opět na souši. To se ukázalo jako dobrý nápad. Kachna nerušeně seděla a pospávala. Pomocí vrhací sítě jsme jí pak odchytili a plastového kroužku, díky kterému nemohla přijímat potravu, jsme jí zbavili. Poté jsme jí zkontrolovali zda nemá nějaké zranění a vypustili na rybník.zz-prijmy-kachna1-mini.jpg zz-prijmy-kachna2-mini.jpg zz-prijmy-kachna3-mini.jpg zz-prijmy-kachna4-mini.jpgzz-prijmy-kachna5-mini.jpg zz-prijmy-kachna6-mini.jpg zz-prijmy-kachna7-mini.jpg zz-prijmy-kachna8-mini.jpg

Poštolka obecná (Falco tinnunculus) zz-prijmy-postolkaobecna.jpg

3.11.2009 (Praha - Troja) - Vysílená poštolka, která nebyla schopna letu, se s největší pravděpodobností střetla s automobilem. Bohužel byla její poranění natolik rozsáhlá, že nepřežila transfér do záchranné stanice.

Srnec obecný (Capreolus capreolus) zz-prijmy-srnaRoztyly.jpg

31.10.2009 (Praha - Roztyly) - Srnka nalezená psem v lese byla otrávená řepkou, díky čemuž také oslepla. Srnku jsme převezli do stanice v Pátku u Poděbrad, kde je o ní pečováno. Její stav se zlepšuje. Nálezce přispěl na péči o srnku částkou 100 Kč, za což mu velmi děkujeme!24.11.2009 - Stav srnky se razantně zlepšil. Stále je v záchranné stanici, kde zůstane, než bude zcela doléčená. Poté bude přemístěna do velké obory. Pro život ve volné přírodě je už příliš zvyklá na lidi.

Králíček obecný (Regulus regulus) zz-prijmy-kralicekobecny2.jpg

30.10.2009 (Praha - Strašnice) - Tento Králíček byl bez známek zranění, avšak zesláblý a podchlazený. Proto jsme jej zahřáli a dali mu vodu. Po několika hodinách Králíček v dobré kondici odlétl zpět do volné přírody.

Kachna divoká (Anas platyrhynchos) zz-prijmy-kachna.jpg

29.10.2009 (Praha - Malá strana) - Apatického a nepohyblivého kačera, našli jeho zachránci u Vltavy na Kampě. Kačera jsme dopravili do záchranné stanice v Jinonicích, kde se o něj postarali a zbavili všech vnitřních parazitů. V současné době se mu daří dobře a za několik dnů bude vypuštěn zpět do volné přírody. 

Srnec obecný (Capreolus capreolus) zz-prijmy-srnec2.jpg

29.10.2009 (Praha - Dejvice) - Malý srnec byl nalezen v příkopu v lese. Hlasitě pískal a nemohl se postavit na zadní nohy. Kvůli tomu jsme měli podezření na porušenou míchu. Nakonec se ukázalo, že měl mimo jiné i zlámanou pánev. Další udržování tohoto srnce na životě by pro něj znamenalo jen trápení.

Králíček obecný (Regulus regulus) zz-prijmy-kralicekobecny.jpg

  25.10.2009 (Praha - Smíchov) - Vyčerpaného Králíčka přinesla nálezkyně s podezřením na nějaké zranění. Původně apatický a nevzletný Králíček však postupně nabíral energii a přibližně po hodině odletěl do volné přírody.

Ježek východní (Erinaceus concolor) zz-prijmy-jezek8.jpg

  21.10.2009 (Praha - Lhotka) - Ježek, nalezený na silnici, byl celou dobu stočený do klubíčka a nereagoval na žádné podněty. Po přijetí jsme ho zbavili všech vnějších parazitů. Nepřijímal však potravu a během několika hodin zemřel. S velkou pravděpodobností šlo o vnitřní zranění. 

Sýkora modřinka (Parus caeruleus) zz-prijmy-sykorkamodrinka.jpg

  20.10.2009 (Praha - Nusle) - Malá sýkorka zalétla do bytu v době, kdy byli majitelé na dovolené. Strávila zde několik dní bez přístupu k potravě. Sýkorka byla vyhublá a vyčerpaná a nedalo se jí už nijak pomoci. Několik minut po převozu k nám sýkorka pošla vyčerpáním. 

Ježek západní (Erinaceus europaeus) zz-prijmy-jezek4a.jpg

15.10.2009 (Praha - Troja) - V blízkosti pražské zoo se na stavbě rodinného domku našla rodinka malých ježků bez matky. Z pěti bodlináčů byl však na živu pouze jeden, který vážil pouhých 97 gramů. Pro ježka jsme dojeli a ihned zahřáli. Po rozehřátí byl původně apatický a strnulý ježek plný života, s chutí se nakrmil a večer pak odcestoval na záchrannou stanici ve Vlašimi.

Srnec obecný (Capreolus capreolus)

14.10.2009 (Praha - les Hlásek) - O nálezu malé srny nás informoval pán, který se procházel lesem. Srna ležela na zemi, hlasitě pískala a nemohla se postavit na nohy. Než jsme na místo dojeli odnesl nálezce srnku k sobě domů. Tam jsme ji prohlédli, naložili a rovnou odvezli do záchranné stanice v Pátku u Poděbrad. Srnka poté putovala na veterinu, kde jí byla zjištěná vnitřní zranění, způsobená s největší pravděpodobností srážkou automobilem. Zranění byla bohužel natolik rozsáhlá, že malá srnka do rána nepřežila.zz-prijmy-srna1.jpg zz-prijmy-srna2.jpg zz-prijmy-srna3.jpg zz-prijmy-srna4.jpg zz-prijmy-srna5.jpg

Zajíc polní (Lepus europaeus)

13.10.2009 (Praha - Troja) - Tento zajíc sice našel cestu do nádrže ve stanici odpadních vod, cestu zpět však najít nedokázal. Proto nám po třech dnech volal zaměstnanec čističky o pomoc. Na místo jsme dorazili vybaveni odchytovými pomůckami a připraveni téměř na vše. Nakonec stačil žebřík a podběrák. Aktivní zajíc měl sice snahu utéct, ale při jednom manévru spadl do tůňky. Z té už nebyl problém ho vylovit. Zajíce jsme vytáhli a prohlédli zda není zraněný. Poté jsme ho odnesli do blízkého lesíka, kde jsme jej vypustili.zz-prijmy-zajic-mini1.jpg zz-prijmy-zajic-mini2.jpg zz-prijmy-zajic-mini3.jpg zz-prijmy-zajic-mini4.jpg zz-prijmy-zajic-mini5.jpg

Holub domácí (Columba livia f. domestica) zz-prijmy-holub4.jpg

13.10.2009 (Praha - Smíchov) - Mládě holuba, které ještě nebylo schopné létat. Neměl ještě zcela vyvinuté opeření ani zobák. Holub byl vyděšený a vyčerpaný. V současné době je o něj postaráno v záchranné stanici v Jinonicích, kde setrvá, dokud nebude schopen letu.

Holub domácí (Columba livia f. domestica) zz-prijmy-holub3a.jpg

12.10.2009 (Praha - Vršovice) - Malé holoubě našla nálezkyně na svém balkoně. Pokoušela se o něj zprvu starat, ale situaci kopmplikovali jiní ptáci, kteří na něj nalétávali a napadali jej. Proto jsme holuba vyzvedli a umístili v záchranné stanici v Jinonicích.

Netopýr pestrý (Vespertilio murinus) zz-prijmy-netopyr1.jpg

11.10.2009 (Praha - Nové Butovice) - Zmateného Netopýra, který vletěl do bytu, převzali odborníci ze sdružení Nyctalus. Vzhledem k tomu, že neměl žádné zranění, byl ve večerních hodinách vypuštěn zpět do volné přírody.
                                                                 

Ježek východní (Erinaceus concolor) zz-prijmy-jezek7.jpg

11.10.2009 (Praha - Spořilov) - Tento ježek, byl v domácí péči přibližně tři týdny. Po této době přestal přijímat potravu a proto skončil v naší péči. Během několika dní, kdy jsme změnili stravu, začal ježek žrát a přibývat na váze. S váhou přes 550 gramů byl vypuštěn do přírody v místě, kde má dostatek možností na vytvoření pelíšku pro zdárné přezimování. V době vypuštění bylo také příznivé počasí, nehrozí mu tedy žádné nebezpečí a jeho setrvání v záchranné stanici by bylo zbytečné.

Ježek západní (Erinaceus europaeus) zz-prijmy-jezek5a.jpg

11.10.2009 (Praha - Horní Počernice) - Tento malý bodlináč spadl na zahradě do výkopu. Tam strávil několik dní, až ho jeho nálezce vytáhl. Bohužel za tu dobu stihl podchladnout a s velkou pravděpodobností dostat zánět střev. Pro takto malého bodlináče to byla smrtelná kombinace. Ačkoli několik dní žil a vypadalo to, že se z toho dostane,  nakonec nepřežil.

Ježek východní (Erinaceus concolor) zz-prijmy-jezek3a.jpg

11.10.2009 (Praha - Hostivař) - Ježek, který byl pravděpodobně pokousán od psa, byl nalezen na sídlišti v parku. Táhl za sebou chromou nohu a měl velký otok. Ježeka jsme nakrmili a poté odvezli na kontrolu k veterináři. V současné době se nachází v záchranné stanici ve Vlašimi.15.10.2009 (Vlašim) - Malý bodlináč, byl utracen. Jeho rozdrcená packa by již nikdy nebyla funkční. Navíc trpěl bolestmi a i jeho zachránění jako trvalého handicapa by bylo nejisté.

Ježek západní (Erinaceus europaeus) zz-prijmy-jezek2b.jpg

30.9.2009 (Praha - Dolní Měcholupy) - 140 gramů vážící ježeček byl nalezen opuštěný u silnice. Nálezkyně ho odvezla do Domu ochránců zvířat, kde se v současné době dokrmuje. Ježek bude převezen na některou ze záchranných stanic, kde přezimuje a na jaře bude vypuštěn zpět do volné přírody. 6.10.2009 - Malý bodlináč byl předán do péče záchranné stanice ve Vlašimi, kde o něj bude dostatečně postaráno.

Holub domácí (Columba livia f. domestica) zz-prijmy-holub2.jpg

24.9.2009 (Praha - Suchdol) - Pro tohoto ptáka jsme jeli poté, co nám zavolala nálezkyně, že poblíž silnice leží holub, nejspíše se zlomeným křídlem. Po příjezdu na místo jsme jej našli jak plácá křídlem o chodník a evidentně trpí. Již prvním ohledáním se ukázalo, že nešlo o zlomeninu, ale s největší pravděpodobností o spáleninu elektrickým proudem, způsobenou nárazem do drátu pod napětím. Zranění byla natolik rozsáhlá, že pro něj bylo utracení vysvobozením. 

Ježek východní (Erinaceus concolor) zz-prijmy-jezek1.jpg

22.9.2009 (Praha - Smíchov) - Tento případ je zářným příkladem zbytečně odebraného ježka z přírody. Jeho hmotnost (470 g) byla dostatečná na to, aby se sám stačil do zimy vykrmit. Přesto jsme si ho několik dní ponechali, nakrmili a zbavili všech ektoparazitů a poté jsme jej vyslali zpět do volné přírody.

Budníček menší (Phylloscopus collybita) zz-prijmy-budnicek.jpg

21.9.2009 (Nupaky) - Budníčka přivezla zachránkyně poté, co ho poranila kočka.  Pohmoždila jej a vytrhala mu pera z ocasu a křídla. Poraněný pták byl odvezen do záchranné stanice v Praze - Jinonicích, kde setrvá do doby, kdy bude schopen návratu do volné přírody.24.9.2009 - Podle hlášení ze stanice v Jinonicích, Budníček proklouzl mřížkou u klece a odletěl do volné přírody. V současné době je tedy na svobodě, neznámo kde.

Záchrana ježků

 Datum  Druh Váha Místo nálezu Místo umístění
 9.10.2009 Ježek západní  230g Praha - Strašnice Aves Kladno
 12.10.2009 Ježek východní   280g Praha - Letňany Aves Kladno
 14.10.2009 Ježek východní 250gPraha - Dejvice ČSOP Vlašim
 16.10.2009 Ježek západní  300gPraha - Kobylisy Aves Kladno
 20.10.2009 Ježek východní 200gPraha - Spořilov Aves Kladno
 20.10.2009 Ježek východní 260gPraha - Strašnice Aves Kladno
 22.10.2009 Ježek východní 200gPraha - Nusle Aves Kladno
 22.10.2009 Ježek východní 200gPraha - MichleJežčí pečovatel
 23.10.2009 Ježek východní 175gPraha - Kunratice Ježčí pečovatel
 27.10.2009 Ježek východní 160gPraha - UhříněvesJežčí pečovatel
 27.10.2009 Ježek východní 250gPraha - Letňany Ježčí pečovatel
 1.11.2009 Ježek západní 250gZvole Ježčí pečovatel
 2.11.2009 Ježek východní  450g Praha - Petrovice Ježčí pečovatel
 2.11.2009 Ježek východní 320g Praha - Dejvice Ježčí pečovatel 
 3.11.2009 Ježek východní  250g Praha - Letňany Ježčí pečovatel 
 5.11.2009 Ježek západní  800g Praha - Spořilov Vypuštěn
 5.11.2009 Ježek východní  300g Praha - Podolí Ježčí pečovatel
 5.11.2009 Ježek východní  250g Praha - Strašnice Uhynul
 6.11.2009 Ježek východní  600g Praha - Michle Vypuštěn
 6.11.2009 Ježek východní  350g Praha - Hloubětín Ježčí pečovatel 
 6.11.2009 Ježek východní  350g Praha - Malá strana Ježčí pečovatel 
 6.11.2009 Ježek východní  350g Praha - Radotín Ježčí pečovatel 
 6.11.2009 Ježek východní  365g Praha - Dejvice Ježčí pečovatel 
 6.11.2009 Ježek západní 300g Praha - Bohnice Ježčí pečovatel
 10.11.2009 Ježek východní 257g Chrustenice Ježčí pečovatel
 10.11.2009 Ježek východní 310gChrustenice Ježčí pečovatel
 11.11.2009 Ježek východní 330gPraha - Modřany Ježčí pečovatel
 12.11.2009 Ježek východní 179gPraha - Stodůlky Ježčí pečovatel
 12.11.2009  Ježek východní  520g Praha - Vinohrady Ježčí pečovatel
 12.11.2009 Ježek východní 320gPraha - Krč Ježčí pečovatel
 13.11.2009 Ježek východní 470gPraha - Michle Ježčí pečovatel
 15.11.2009 Ježek východní 370gPraha - Smíchov Ježčí pečovatel
 16.11.2009 Ježek východní 473gPraha - Strašnice Ježčí pečovatel
 16.11.2009 Ježek východní 402gPraha - Strašnice Ježčí pečovatel
 16.11.2009 Ježek východní 280gPraha - Hostivař Ježčí pečovatel
 16.11.2009 Ježek východní 229gPraha - OpatovJežčí pečovatel
 16.11.2009 Ježek východní 485gPraha - Letňany Ježčí pečovatel
 19.11.2009 Ježek východní 750g Praha - Dolní Počernice ČSOP Vlašim
 19.11.2009 Ježek východní - albín 520gPraha - Čakovice Ježčí pečovatel
 20.11.2009 Ježek východní 365gPraha - Háje Ježčí pečovatel
 20.11.2009 Ježek západní 370gPraha - Jižní město Ježčí pečovatel
 2.12.2009 Ježek východní 269gPraha - Podolí Ježčí pečovatel
 14.12.2009 Ježek východní 375gPraha - Spořilov 
 17.12.2009 Ježek východní 340gPraha - Vršovice  
 18.12.2009 Ježek východní 750gPraha - Nusle Ježčí pečovatel
 23.12.2009 Ježek východní 550gPraha - Letňany  
 23.12.2009 Ježek východní 480gPraha - Letňany  
 27.12.2009 Ježek východní 399gPraha - Libuš  

aktualizace 26.2.2012 | nahoru | tisk print