vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Ekologická výchova:
Dům ochránců přírody v Praze

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo

Výukové programy

Nabídka ekologické výchovy Domu ochránců přírody

 

V roce 2019 zajišťuje ekologickou výchovu  v Domě ochránců přírody Společnost pro zvířata - zo ČSOP.

Aktuální nabídka:

http://spolecnostprozvirata.cz/kampane/eko/

 

Dům ochránců přírody v Michelské ulici otevírá nové programy, které jsou zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu dětí, mládeže a veřejnosti v oblasti poznávání života volně žijících živočichů a jejich ochrany se zaměřením na městskou faunu. Programy jsou určené dětem v 1. a 2. stupni základních škol, mládeži ve středních školách a dospělé veřejnosti. V současné době nabízíme 4 programy - Divočina ve městě, Mláďata, Noční život a Živá zahrada. Programy jsou přizpůsobené jednotlivým věkovým skupinám. Tyto programy Vás seznámí s:


• volně žijícími živočichy, kteří žijí v našem okolí

• nástrahami, které na ně ve městě čekají

• s možnostmi, jak je před těmito nástrahami chránit

• s možnostmi, jak volně žijící živočichy přilákat na zahrady


V současné době nabízíme tyto programy:


1. Divočina ve městě – Program zaměřený na poznání fauny hlavního města Prahy. Představíme vám, jací živočichové žijí v našem městě, kde je můžeme nalézt a co je nejvíce ohrožuje.

ekoprogram-divocina1-mini.jpg  ekoprogram-divocina2-mini.jpg ekoprogram-divocina3-mini.jpg

2. Mláďata – potřebují naši pomoc? – Mláďata přitahují naši pozornost svou roztomilostí a bezbranností. Máme instinktivní potřebu jim pomáhat, jakmile je zahlédneme. Mnohdy jim ale naše pomoc naopak ublíží, a to, pokud se jim snažíme pomoci v situaci, kdy lidskou pomoc nepotřebují. Mnoho mláďat úplně zbytečně končí v záchranných stanicích, kde se jim sice dostane péče a pozornosti, ta jim ale nikdy nenahradí to, co by dostali od svých rodičů. Jak poznat, kdy mládě potřebuje pomoc a kdy ne? Která mláďata jsou opuštěná a která pouze čekají na příchod svých rodičů? Jak rozeznat ptačí mládě, které už dobrovolně opustilo hnízdo a učí se létat od toho, které z hnízda vypadlo nedobrovolně a bez lidské pomoci uhyne? Na všechny tyto otázky vám odpoví náš program Mláďata.

ekoprogram-mladata1-mini.jpg ekoprogram-mladata2-mini.jpg ekoprogram-mladata3-mini.jpg

3. Noční život – Co se děje za našimi okny, když uléháme ke spánku? Pro koho den teprve začíná? Tajemný život nočního velkoměsta vám přiblíží tento program. Poznáte život sov, netopýrů, ježků, kun a ostatních nočních lovců. Netopýra, kunu a ježka si dokonce budete moci prohlédnout zblízka.

ekoprogram-nocnizivot1-mini.jpg ekoprogram-nocnizivot2-mini.jpg ekoprogram-nocnizivot3-mini.jpg

4. Živá zahrada – Chcete, aby na zahradě vaší školy, domova pro seniory či na jiné zahradě bujel život? Aby to nebylo místo, kde je prostor pouze pro dva tři druhy rostlin a téměř žádného živočicha, ale naopak, aby to bylo místo, kde příroda dostane šanci alespoň na části plochy zahrady? Poradíme vám, jak zahradu uzpůsobit, aby se tam volně žijícím živočichům líbilo a aby tam nalezli dostatek potravy. Ukážeme vám také různé typy budek, krmítek a dalších prvků, které spolehlivě volně žijící živočichy do vaší zahrady nalákají.

ekoprogram-zivazahrada-mini.jpg ekoprogram-zivazahrada2-mini.jpg ekoprogram-zivazahrada3-mini.jpg
Délka programů je 90 min pro děti a mládež (základní a střední školy).

Největším rizikem pro volně žijící zvířata ve městech a okolí, je lidská neznalost. Poznávejte s námi faunu kolem Vás. Objednejte si náš výukový program.


Kontakt tel. č. 222 516 115 , e-mail: info@csop.cz

Ceník:  za každý program účtujeme účastnický poplatek 35,- Kč na osobu. Doprovod zdarma.
aktualizace 22.5.2019 | nahoru | tisk print