vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Aktuality

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Záchranné stanice dostaly dárek, užili si ho i migranti

12.12.2016

Nové střechy a okapy, voliéry, výběhy, drobné vodní plochy či mrazicí boxy, to vše přinesl do záchranných stanic v letošním roce grant státního podniku Lesy České republiky (LČR), se kterým Český svaz ochránců přírody (ČSOP) dlouhodobě spolupracuje. Tisíce zvířat se tak letos mohly rehabilitovat v nových prostorech a jejich ošetřovatelům byla ulehčena spousta práce.

Ve Spáleném Poříčí nově vybudované voliéry využili i dva vzácní pacienti. „Potáplice malá i jeřáb popelavý jsou druhy, které se u nás běžně nevyskytují. Oba ptáky jsme přijali teď na podzim, kdy přes naše území migrují do teplých krajin.  Naštěstí ani jeden z nich nebyl vážně zraněn a po krátké rekonvalescenci v nově vybudovaných prostorech stanice mohli být oba vypuštěni na svobodu“, prozrazuje Petr Jandík ze záchranné stanice ve Spáleném Poříčí.  

Bez financí na investice se záchranné stanice neobejdou a přitom většina grantů, ze kterých jsou záchranné stanice „živy“, investiční náklady hradit neumožňuje. Výjimkou jsou prostředky pocházející z daru LČR Českému svazu ochránců přírody. V letošním roce se do výběrového řízení ČSOP na rozdělení tohoto daru přihlásilo sedm záchranných stanic s projekty za téměř milion korun. Své stanice zvelebily ve Spáleném Poříčí, ve Vlašimi, v Makově, v Pasíčkách, ve Vendolí, v Buchlovicích a ve Stránském. LČR je podpořily z více jak poloviny! 

Veřejnost může v těchto dnech dalším zvířecím pacientům pomoci tím, že jim „naplní misky“. Zakoupením dárkového poukazu na stránkách Zvíře v nouzi můžete naplnit misku přímo ježkům, vydrám, poštolkám nebo veverkám. Zpestřit štědrovečerní hostinu můžete i všem pacientům stanic díky certifikátu, prostřednictvím kterého přispějete na krmivo všem zvířatům bez rozdílu. Vaší pomocí se tak zraněná či jinak nemocná zvířata mohou rychle zotavit a tím dříve vrátit do přírody. Podívejte se na http://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvire-v-nouzi/darovaci-certifikat/ .