vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Setkání členů a přátel ČSOP

Setkání členů a přátel ČSOP

Zveme Vás v roce 40. výročí ČSOP na osmmnácté setkání členů a přátel ČSOP, které se bude konat ve dnech 6. - 8. září 2019 v rekreačním středisku Úsvit ve Vanově na Vysočině jen co by kamenem dohodil od pohádkového města Telče.

Organizátoři ze ZO ČSOP Kněžice a Chaloupky o.p.s. připravili bohatý program, díky němuž se seznámíte s krásami ne až tak známeho konce Vysočiny, který však má co nabídnout. V pátek program začíná od 15:00 hodin. Dozvíte se, že i Vysočina má své drahé kameny, zakusíte hydrobiologii a péči o mokřady v teorii i praxi, o zajímavé doplňkové aktivity se postará osazenstvo Ekocentra Chaloupky, Geopark Vysočina, Město Telč a organizace působící v oblasti péče o přírodu na Vysočině. Sobota bude nabitá exkurzemi pro různě náročné účastníky. Ty vás zavedou na významné přírodní, botanické, entomologické, ale i archeologické lokality v okolí Telče. Vyvezeme vás na Dačicko do údolí Vápovky, kde se nachází regionálně unikátní přechodné vegetační typy podhorské flóry Českomoravské vrchoviny a teplomilných floristických elementů vázaných na údolí Moravské Dyje, postupujících dále podél jejích přítoků. Na pomezí Třebíčska a Jihlavska představíme lokality spravované ZO ČSOP Kněžice a Pozemkovým spolkem Chaloupky. Na zdatnější turisty čeká výstup na Javořici se zastávkami u dvojice rybníků Zhejral a Karhov s pozoruhodným komplexem vodních, mokřadních a lučních společenstev. Samozřejmě vás nezapomeneme pozvat do českého nejpohádkovějšího města Telče, a to nejen za památkami UNESCO.

Podrobný program ZDE

Ubytování je zajištěno v objektech různé velikosti a vybavení (od malých 2lůžkových chatiček - ty jsou jediné bez paland, přes chaty pro 4–11 osob až po Lesní chatu se sociálním zařízením s 3, 4 a 8lůžkovými pokoji). Plán areálu RS Úsvit zde.

Cena je 800 Kč na osobu ubytovanou v chatkách nebo 600 Kč na osobu ve stanu  a zahrnuje ubytování a stravování od páteční večeře po nedělní snídani.

Byly pro vás předešlé ročníky setkání příjemným a zajímavým zážitkem a rádi by jste si to zopakovali, nebo jste ještě na podobném setkání nebyli a zajímá vás činnost Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), místních organizací a související aktivity? Není nic snazšího, než vyplnit přihlášku (tu papírovou případně odeslat na adresu Michelská 5, 140 00 Praha 4), zaplatit účastnický poplatek, který je v okamžiku vašeho příjezdu na setkání odečten z platby na ubytování a stravování.... a přijet v září mezi nás!

Jak se dostanete do kempu Úsvit ve Vanově?

vlastním automobilem (parkování v areálu), nebo hromadnou dopravou do Řásné nebo Telče (dopravu do Vanova lze po telefonické domluvě zajistit)

Kde najdu rekrační středisko Úsvit ve Vanově: zde

Přihláška pro jednotlivce k vyplnění on-line zde, případně ke stažení zde

Přihláška pro skupiny k vyplnění on-line zde, případně ke stažení zde

Účastnický poplatek pro všechny účastníky starší 6 let je 200 Kč. Všichni účastníci, kteří se přihlásí a zaplatí účastnický poplatek do 31. července 2019 obdrží slevu 200 Kč na ubytování a stravu. Jinými slovy: pro všechny, kteří se včas přihlásí a zaplatí, je účastnický poplatek nulový - bude použit jako záloha k zaplacení části jejich ubytování či stravy. Účastnický poplatek zaplaťte prosím na účet 34535011/0100. Uvádějte variabilní symbol 666 a do zprávy pro příjemce vaše jméno, u skupin pak jméno kontaktní osoby.

Konečný termín pro rezervaci  je 15.srpen 2019 nebo do vyčerpání kapacity zařízení.

S jakýmkoli dotazem se na nás, prosím, neváhejte obrátit!

Všechny srdečně zve

za Chaloupky o.p.s., Iveta Machátová, iveta.machatova@chaloupky.cz, 731 440 922 (kontaktní osoba týkající se programu)

za Kancelář ÚVR ČSOP Zdeňka Nezmeškalová, zdenka.nezmeskalova@csop.cz, 774 155 155 (kontaktní osoba týkající se organizace, přihlašování na Setkání aj)

 


Místa, kde se Setkání konala v minulých letech:

2018 - Sedmihorky (organizátoři: ZO ČSOP Sedmihorky a Bukovina)

2017 - Pálava (organizátor: CEV Pálava)

2016 - Šumava (organizátor: ZO Šumava) 

2015 - Kroměřížsko (organizátor: ZO Divoky)

2014 - Královéhradecko (organizátor: ZO Orlice)

2013 - Rokycany (organizátor: ZO Rokycany)

2012 - Nízký Jeseník (organizátor: ZO Odry)

2011 - Bílé Karpaty (organizátor: ZO Bílé Karpaty)

2010 - V Kraji Blanických rytířů (organizátor: ZO Vlašim)

2009 - Bečov nad Teplou (organizátoři: ZO Berkut, ZO Kladská, ZO Chodov)

2008 - Plumlov (organizátoři: ZO Hořepník, ZO Oriolus)

2007 - Vrané nad Vltavou (organizátor: ZO Zvoneček)

2006 - setkání se nekonalo kvůli zářijovému Sněmu ČSOP

2005 - Kunčice pod Ondřejníkem (organizátor: ZO Kunčice pod Ondřejníkem)

2004 - Sedmihorky (organizátoři: ZO Křižánky, ZO Armillaria)

2003 - Valašské Klobouky (organizátor: ZO Kosenka)

2002 - Ejpovice (organizátoři: ZO Rokycany, ZO Kulíšek)

2001 - Spálovský mlýn (organizátor: ZO Odry)

 

aktualizace 29.8.2019 | nahoru | tisk print