vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Odkazy

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Generální partner Národní sítě záchranných stanic, BILLA, chce pomáhat také obojživelníkům

5.3.2021

Společnost BILLA, která se letos stala generálním partnerem Národní sítě záchranných stanic, se chce zabývat také pomocí obojživelníkům. Více informací je v tiskové zprávě, kterou BILLa při této příležitosti vydala:

BILLA vyhlašuje březen měsícem divoké přírody. Pomoc zaměří na obojživelníky

 Spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody

  • V jarních měsících bude nově chránit i obojživelníky
  • Za rok 2020 BILLA investovala téměř 12,5 milionu korun do aktivit prospěšným společnosti a přírodě

 Na Světový den divoké přírody 3. března zahájila BILLA spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a podpořila další ochranářskou aktivitu v řadě, tentokrát soustředěnou na obojživelníky. Jakožto generální partner Národní sítě záchranných stanic chce, aby se zvířatům žilo lépe, a proto vyhlásila březen měsícem divoké přírody.

 Pomoc BILLY bude směřovat zejména k zabezpečování rizikových úseků na pozemních komunikacích, na kterých dochází masivně ke střetu obojživelníků s motorovými vozidly, nejintenzivněji právě v jarním migračním tahu obojživelníků ze zimovišť za účelem kladení vajec (březen, duben). Český svaz ochránců přírody s pomocí BILLY zabezpečí celkem 23 kritických míst plastovými či síťovými zábranami a sběrnými nádobami, díky kterým pak dobrovolníci obojživelníky přenesou na bezpečné místo.

 O zachování přírody se společnost BILLA stará dlouhodobě, jen v minulém roce investovala 11 milionu na výstavbu nových alejí a ovocný sadů. „Náš nový záměr chránit obojživelníky v citlivém migračním období přirozeně navazuje na naše dlouhodobé aktivity na rekonvalescenci přírody. Od minulého roku podporujeme záchranné stanice pro zvířata ve volné přírodě, od roku 2017 obnovujeme ovocné sady a listnaté aleje v české krajině a tím navracíme genofond mizejících starých ovocných odrůd,“ říká manažerka korporátní komunikace Dana Bratánková.

 BILLA se dále dlouhodobě zaměřuje na úsporu energie v obchodech a centrále a investuje do druhotného využívání recyklovatelných materiálů. V době pandemie koronaviru se zaměřuje na podporu zdravotníků. Celkově tak BILLA v roce 2020 investovala do CSR aktivit 1 280 000 korun.

 Proč právě obojživelníci?

Jsou citlivou součástí přírodního bohatství a ekosystémů, představují významnou potravu pro celou řadu živočichů jsou ukazateli kvality životního prostředí, čím více jejich druhů je přítomno, tím lepší je jeho kvalita. Přesto jich ubývá jak ve světě, tak v české krajině. Nejen v naší krajině obojživelníků rychle ubývá z různých příčin, jako je změna využívání krajiny, úbytek vody, intenzivní chov ryb v rybnících, chemizace prostředí, střety s motorovými vozidly.

 „Od veřejnosti uvítáme co nejkonkrétnější informace o místech, kde na silnici obojživelníci hynou, i nabídky pomoci při jejich zabezpečování“, říká Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.