vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Odkazy

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Malý vánoční dárek na závěr Roku orchidejí

15.12.2020

Rok 2020 vyhlásil Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Rokem orchidejí. Na jeho závěr připravil pro všechny zájemce o tyto krásné rostliny orchidejové omalovánky.

Dvanáct druhů evropských orchidejí z pera ilustrátorky Markéty Laštuvkové obsahují omalovánky, které jako malý vánoční dárek na závěr Roky orchidejí připravil Český svaz ochránců přírody. Kdokoliv si je může stáhnou v pdf na www.csop.cz v Aktualitách. V omezené míře jsou k mání zdarma i v tištěné verzi. Možno vyzvednout osobně v Domě ochránců přírody v Praze-Michli (Michelská 48/5) nebo domluvit individuálně na zaslání (prodej@obchudekcsop.cz). Samostatné zaslání omalovánek se vzhledem k ceně poštovného a balného příliš nevyplatí, ale pokud byste si objednávali něco z nabídky ČSOP (www.csop.cz ˃ Vydavatelská činnost) nebo třeba dárkové certifikáty kampaní Místo pro přírodu (www.mistoproprirodu.cz/darovacicertifikaty) či Zvíře v nouzi (www.zvirevnouzi.cz/darovaci-certifikaty), rádi k tomu omalovánky Naše orchideje v případě vašeho zájmu přiložíme.

Rokem orchidejí chtěl Český svaz ochránců přírody upozornit veřejnost, že orchideje nejsou pouze záležitostí tropů, skleníků či prodejen květin, že řada druhů orchidejí roste i kolem nás. Že jsou to rostliny krásné, pozoruhodné, vesměs však velmi ohrožené, které si zaslouží naši pozornost a ochranu. Proto se uskutečnilo 21 exkurzí za orchidejemi naší přírody, proběhla výtvarná a literární soutěž, bylo vydáno 10 tiskových zpráv, veřejnost byla zvána na pomoc orchidejovým lokalitám.

Na ochraně orchidejí spolupracuje Český svaz ochránců přírody i se zahraničními partnery. V současné době například probíhá několikaletý italskočeský projekt LIFEorchids (www.lifeorchids.eu/cs), jehož cílem je ověřit různé méně tradiční metody záchrany planě rostoucích orchidejí. Proto i omalovánky byly vydány jako českoitalské.

projekt LIFEorchids je spolufinancován z programu LIFE Evropské unie