vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Odkazy

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Záchranné stanice spouštějí vánoční kampaň a hledají peníze na provoz

2.12.2022

Vánoční kampaň „Ježíšek pro zvířata“ spustila Národní síť záchranných stanic, které se starají o zraněné a handicapované volně žijící živočichy, a snaží se je připravit na návrat zpět do volné přírody.

„Stát přispívá na činnost těchto stanic přibližně z jedné třetiny, takže většinu peněz si musí stanice sami sehnat od dárců,“ říká Petr Stýblo, koordinátor Národní sítě záchranných stanic.

Mezi dárci najdeme firmy i některé obce a města, na jejichž území stanice působí. To ale nestačí.

„Milionové částky na krmiva, veterinární péči i samotný provoz záchranných stanic musíme každoročně získat od soukromých dárců,“ konstatuje Alena Konvalinová, vedoucí záchranné stanice Vlašim.
Upozornila, že fungování záchranných stanic nepříznivě ovlivňují i vysoké ceny energií, a dodává: „Zraněná a nemocná zvířata si nemohou obléknout svetr, k úspěšné léčbě potřebují i vytápěné prostory.“

Národní síť záchranných stanic proto spustila dárcovskou webovou stránku www.jezisekprozvirata.cz, kde může jednoduše přispět každý milovník přírody a stát se tak skutečným Ježíškem pro zvířata.

Může si vybrat příspěvek pro konkrétní zvířata, třeba poštolky, sýkorky, ježky, vydry - nebo přispět plošně pro všechna zvířata. „Ohroženým zvířatům ostatně můžete pomáhat nejen na Vánoce, sbírka Zvíře v nouzi probíhá celoročně,“ připomíná Petr Stýblo.

„Všem lidem, kteří přispějí v akci „Ježíšek pro zvířata“ moc děkujeme, jejich dárek má přínos pro celou českou přírodu,“ dodává Marta Kroča Bryndová z Rady Národní sítě záchranných stanic.

Kontakt: Jan Kroča, tel. 603728851, email: jan.kroca@csop.cz

Generálním partnerem Národní sítě záchranných stanic je společnost Billa.
Národní síť záchranných stanic v tomto roce kromě Ministerstva životního prostředí podpořilo i Ministerstvo zemědělství.