vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz


kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Setkání členů a příznivců ČSOP na Šumavě

10.9.2016

Setkání členů a přátel Českého svazu ochránců přírody hostila Šumava

Pro rok 2016 si Český svaz ochránců přírody přichystal opravdovou perličku. A to doslova! Byl jí Rekreační areál Olšina u stejnojmenného rybníka, právem pro svá mnohá nej perlou Šumavy nazývaném,  ležící nedaleko vojenského prostoru Boletice a nádrže Lipno. Na obě tato místa, ale i na další úchvatné lokality zájemce pozvala ZO ČSOP Šumava se svým předsedou Jakubem Hromasem (mj. člen ÚVR ČSOP a Komise ochrany přírody). ZO Šumava spojila své síly s Vojenskými lesy a statky a se Správou NP a CHKO Šumava a zajistila nezapomenutelné zážitky na rozličných exkurzích i v rámci doprovodného programu na Olšině.

Unikátní bylo samotné ubytování na Olšině. Zájemci si mohli vybrat ze široké nabídky, zahrnující ubytování hotelového typu se vším komfortem, přes chaty, ubytovnu až po stanový tábor připomínající mnohým mladá léta. Milé gesto bylo od ubytovatelů i to, že s sebou nebylo třeba vláčet vlastní stany a spacáky.

Negativní ohlasy nepřicházely ani na stravování na Olšině. Snídaně formou švédských stolů nedávaly prostor pro stížnosti na množství či složení snídaně, vydávání teplých jídel formou bufetu také většina kvitovala s povděkem. Pochvala směřovala i k týmu kuchyně, neboť jídla byla opravdu chutná.

Exkurzí pro početnou výpravu čsopáků bylo nabízeno několik. Ač se díky omezené kapacitě nepodařilo všem dostat na vybraný výlet, ten náhradní nakonec většinou předčil očekávání a účastníci se z exkurzí vraceli s pocitem příjemně stráveného dne nabitého zážitky a informacemi. Potěšující bylo pro organizátory také zjištění, že v Lipně se nikdo neutopil, ve vojenském prostoru nebyl nikdo zastřelen, močály nikoho nepohltily a na vysokohorské túře nikdo nezkolaboval či nepřekročil (nebo překročil, ale hned se zase vrátil) hranice cizí země.

Jak kouzelné bylo prostředí Olšiny, pocítili všichni poslední den Setkání, v neděli ráno. Jen váhavě účastníci opouštěli areál, do posledních chvil si užívali prosluněné ráno, které se do nového dne vyhouplo z mlhavého oparu. I básník by pro takto započatý den těžko hledal verše. Ti, kdo si výletů užili za sobotu již dost, a nemířili na exkurzi po lokalitách obhospodařovaných ZO Šumava, si pobyt na Olšině prodlužovali jak to šlo – ještě vykoupat v rybníce, oběd, kávičku, procházku…. A nakonec přeci jen domů.

 Fotografie ze Setkání