vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz


kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Rané třešně - výstava starých odrůd ovoce

31.5.2022

I letos se můžete těšit na oblíbený cyklus výstav starých odrůd ovoce. První letošní výstava s ranějšími odrůdami třešní se uskuteční 23.6-25.6.2022 v Domě ochránců přírody v Praze – Michli.  V teplejších oblastech už první třešně začínají pomalu zrát, a tak se na výstavě dostanou ke slovu i středně rané odrůdy.

Máme pro vás připravený i bohatý doprovodný program. Hned první den výstavy ve čtvrtek zahájíme přednáškou Ing. Vojtěcha Ptáčka, PhD. o řezu peckovin, následovat bude oblíbená  komentovaná prohlídka Ing. Zdeňka Buzka s ochutnávkou, a pak se přesuneme k praktické činnosti.

Už jste vyzkoušeli zpracovat svou úrodu do poctivého džemu? My se spolu s vámi chystáme zpracovat třešně do podoby domácího džemu. Dozvíte se, co všechno je potřeba, vyzkoušíme také, jak se zbavit pecek a plánujeme jednu várku poctivého džemu společně připravit. Průvodkyní celým postupem nám bude Irena Zárubová z Podorlického skanzenu v Krňovicích.

Přednášky chystáme i v pátečním dopoledním bloku, kdy vás garant programu Oživení starých odrůd Ing. Martin Lípa provede péčí o ovocné stromy během vegetace a poskytne přehled o aktuálních činnostech v ovocných alejích a sadech. Zároveň upozorní na úskalí kvalitního provedení. Ve druhé prezentaci seznámí přítomné s ranými odrůdami záchranných sortimentů třešní.

Počet míst na přednášky a seminář je omezen. Registrujte se včas na mailu: katerina.strossova@csop.cz

Pokud máte zájem o určení vaší staré odrůdy, po celou dobu výstavy budou přítomni pomologové, kteří vám mohou určit donesený vzorek či poradit ohledně pěstování, chorob či škůdců červených peckovin. Můžete přinášet vzorky starých odrůd třešní na určení v počtu cca 20 ks se stopkami a ideálně i větvičku s listy.

Podaří se nám i letos odhalit některou ze zapomenutých odrůd?

Máte na zahradě či ve vašem okolí některou z odrůd, například: Buketova, Královská, Naršanská, Plotišťská, Uherská měkká? Chcete se podílet na jejich záchraně? Přineste je na výstavu. Rádi vaše vzorky i vystavíme!

Plakát k výstavě Rané odrůdy třešní

Program výstavy Rané odrůdy třešní

Podrobný program výstavy Rané odrůdy třešní

csop_vystava_2022_06_kratsi_page-0001