vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz


kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Pozdní třešně, višně, meruňky, nejranější slivoně a hrušně - výstava starých odrůd ovoce 14.-16.7.2022

1.7.2022

Již za dva týdny pro vás otevřeme druhou letošní výstavu věnovanou letnímu ovoci opomíjených odrůd. Využijte příležitost prohlédnout si a ochutnat plody vzácných odrůd našich předků ještě před výsadbou. Cílem je napomoci k výběru vhodné odrůdy jak z hlediska pěstitelských nároků, tak i podle chuťových a zpracovatelských vlastností. Výstavu pořádá Český svaz ochránců přírody v Domě ochránců přírody v Praze 4, Michelská 5.

Čeká vás nejpestřejší výstava co do druhů vystavovaného ovoce.

Těšit se můžete na třešeň Germersdorfskou, Ananasovou meruňku, na naše rané krajové švestky Černošickou či Brněnku a z hrušek na letní Muškatelky. V době výstavy dozravají i první letní jablka odrůdy Průsvitné letní čili Skleněné. Vystavovaných odrůd však bude mnohem více. To zjistíte i při komentované ochutnávce, kterou vás provedeme.

Čtvrteční program zahajujeme přednáškami garanta programu Oživení starých odrůd, Ing. Martina Lípy o záchranných sortimentech pozdních odrůd třešní a budeme se věnovat i zásadám při sklizni ovoce.

Páteční program je zejména pro ctitele ovocných stromů, kteří jejich plody rádi zhodnocují dalším zpracováním. Tentokrát mezi nás opět přijde Divoženka v kuchyni, Denisa Šimlová, pro kterou jsou procesy fermentace srdeční záležitostí. Uvede nás do tajů kvašení ovoce naslano.

Nově jsme zařadili přednášku i na sobotní dopoledne pro zájemce, kteří se k nám běžně ve všední den nedostanou. Budeme se věnovat tématu pěstování slivoní a višní a jejich vybraným odrůdám, se kterými nás seznámí náš odborný poradce a školkař Ing. Zdeněk Buzek.

Odpolední časy mimo seminář a přednášky, jsou ideální pro rozsáhlejší konzultaci vašich záměrů, určování vámi donesených vzorků ovoce a volnou prohlídku výstavy.

Plakát

Program

Na přednášky a seminář si prosím rezervujte místo předem na mailu: 

katerina.strossova@csop.cz.

Volná prohlídka výstavy v ostatních časech je možná bez předchozí registrace. Děkujeme.

Přijďte na obhlídku pestrých odrůd!

csop_vystava_2022_07_kratsi_page-0001