vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Ekologická výchova:
Soutěže

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Výtvarná soutěž v rámci programu Živá zahrada

Pravidla výtvarné soutěže pro děti a fotosoutěže pro dospělé - ZIMA 2016/17

(Nebo také na stránkách www.zivazahrada.cz)

Pro děti:

Letošním tématem je - namalovatshutterstock_krmitko.gif, nakreslit, výtvarně ztvárnit - BRKOSLAVA SEVRNÍHO.

Tento severský druh přes naše území přelétává v období zimy, kdy migruje na jih za teplem a potravou. Pokud u nás ale nalezne dostatek bobulí či zapomenutých plodů na ovocných stromech, může se se svým hejnem zdržet na jednom místě i několik týdnů.

Poznáte ho na první pohled - má výraznou šošolku sčesanou dozadu a černou pásku přes oko. Statné krémové bříško a křídla a ocasní pera se sytě žlutými flíčky.

Do krmítka ho asi nenalákáte, ale můžete je spatřit na vysoké jabloni či jeřábu i na zahradě. Jsou poměrně plaší, tak dalekohled s sebou. Jakmile ho ale spatříte, odnesete si velký zážitek.

Pro dospělé:

A aby to dospělým nebylo líto, mohou vzít do ruky alespoň fotoaparát a pokusit se o snímek, na kterém bude co nejvíce druhů práků najednou. O vítězi rozhodne jak počet druhů na jedné fotce s krmítkem, tak samozřejmě i kvalita fotografie.

Je třeba i důkladná příprava – zamyslete se už teď nad tím, jak krmítko zkonstruovat, kam ho umístit a samozřejmě i čím krmit, pár typů najdete ZDE. Chceme, aby ptáčci navštěvovali krmítka rádi a cítili se na nich bezpečně, nezobali mokré zrní a měli dost prostoru.  

KAM, KDY a JAK zaslat své výtvory?

Výtvarná i fotosoutěž je vyhlášena na letošní zimu až do konce února. Obrázky posílejte na adresu Český svaz ochránců přírody, Michelská 5, 140 00 se jménem autora, věkem, číslem zahrady a kontaktem. Fotky posílejte na zivazahrada@csop.cz se jménem autora a číslem soutěžící zahrady.Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi.

Pak zasedne odborná porota a začátkem března rozhodne o vítězích i o cenách. Jsme moc zvědaví, co k nám dorazí za výtvory!

aktualizace 22.12.2016 | nahoru | tisk print