vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Odkazy

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Začíná zimní kolo Živé zahrady, odhaleno je i téma malovací soutěže

14.12.2020

Milí ptáčkomilové zahradní,

dnešním dnem nám začíná zimní pozorování na krmítkách - od pondělí 14. do pátku 18.12. si zapisují druhy školy a oddíly, od 23. do 27. 12. sledují soukromé zahrady. Přejeme mnoho zábavy a bystré oko. Více na www.zivazahrada.cz

A tradičně můžete doplnit pozorování i trochou výtvarna

Máte doma červenou pastelku? Teda spíš několik různě červených pastelek! Nějakou trošku do cihlova, jinou spíš karmínovou či mírně do růžova…Letošní zimní kolo Živé zahrady je totiž tady! A s ním také velké zimní dětské malování ptáčků. A kteří červení ptáčci k nám na zahradu lítají?! No, to by jeden neřekl! Červenky, ty jsou jasný. Ale taky hýlové! Táta hýl a máma hýlová jsou ještě víc červení jak červenky. A každý jinak!  Ani červenku ani hýla u krmítka moc často neuvidíte, ale třeba budete mít štěstí! I když ne, tak namalovat je můžete i podle fotek. Ale nejdřív fakt musíte zkusit to krmítko. Pokud s námi chcete soutěžit, musíte na jeden obrázek dohromady namalovat červenku (táta i máma jsou skoro stejní) i párek hýlů!

Nemusíte jen pastelkami, ale tentokrát to fakt musí být pouze barevné obrázky!

A aby to vaše soutěžení dospělým nebylo líto, mohou pokračovat v loňské fotosoutěži:  Zkuste na svém krmítku a v jeho bezprostředním okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou.

Čím více druhů ptáků bude na jedné fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet porotou poznaných druhů na jedné fotce s krmítkem, tak samozřejmě i kvalita fotografie. Fotografická soutěž – na rozdíl od předepsaných termínů pozorování – není omezena časově. Můžete fotit už nyní.  Vaše malovací i foto výtvory přijímáme do konce února 2021. Pak zasedne Velká porota a rozhodne o vítězích i o cenách.

Obrázky posílejte poštou, fotky pokud možno mailem (zivazahrada@csop.cz) –  vždy uveďte jméno a věk autora a číslo či název soutěžící zahrady. Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi. Pokud nejste soutěžící v Živé zahradě, nemůžete soutěžit ani v malování či focení!!!